Plivači Pk Zadar zaključili miting u Ljubljani s novim medaljama i uspješnim nastupima štafeta – ukupno osvojeno čak 27 medalja na „4. Ribinom jesenskom pokalu 2025.“

Plivači Pk Zadar zaključili miting u Ljubljani s novim medaljama i uspješnim nastupima štafeta – ukupno osvojeno čak 27 medalja na „4.  Ribinom jesenskom pokalu 2025.“

Postava Plivačkog kluba Zadar sudjeluje 11. i 12. listopada 2025. na

međunarodnom plivačkom mitingu „4. Ribin jesenski pokal 2025.“ koji se održava

u Ljubljani. Natjecanje organizira Športno društvo Riba, a odvija se na 25-

metarskom bazenu Ilirija.

U konkurenciji od više od 750 plivača i plivačica iz Italije, Slovenije, Hrvatske,

Bosne i Hercegovine te Srbije, zadarski klub predstavlja 40 natjecatelja u pratnji

trenera Dinka Jukića i Željka Olujića te trenerice Danijele Kurtin.

Kroz tri dijela natjecanja, plivači će se natjecati u muškoj i ženskoj konkurenciji u

četiri dobne kategorije: A (2008. i stariji), B (2009.–2010.), C (2011.–2012.) i D

(2013. i mlađi).

Tijekom prvog dijela natjecanja zadarski su plivači ostvarili niz zapaženih

rezultata, popravili osobne rekorde te se istaknuli u jakoj međunarodnoj

konkurenciji. Svojim nastupima pokazali su visoku razinu spremnosti i potvrdili

kvalitetan rad u klubu, a posebno su se istaknuli pojedinci koji su i osvojili medalje

u svojim kategorijama.

Najuspješniji među zadarskim plivačima bio je Tin Mršić, koji je osvojio zlatnu

medalju u disciplini 100 metara prsno u kategoriji C.

Franko Čvrljak doplivao je do srebrne medalje u utrci na 200 metara leđno u

kategoriji A, dok su se medaljama okitile i zadarske štafete.

U disciplini 4x50 metara mješovito, štafeta u sastavu Mia Šarić, Rita Herceg, Zrna

Šijaković i Lucija Klasić osvojila je srebro u kategorijama A+B, a brončanu

medalju u istoj disciplini, u kategorijama C+D, osvojila je štafeta Niko Olujić, Tin

Mršić, Toni Mršić i Matej Sinovčić.

Čestitke svim plivačima Plivačkog kluba Zadar na osvojenim medaljama,

ostvarenim rezultatima i uspješnom početku zimske natjecateljske sezone. Zadarski

su natjecatelji još jednom pokazali predanost, timski duh i kvalitetan rad koji

donosi vidljive rezultate. S nestrpljenjem iščekujemo nove uspjehe i vijesti iz

drugog dijela natjecanja u Ljubljani.

Plivači Plivačkog kluba Zadar nastavili su sjajne nastupe i u drugom dijelu međunarodnog
mitinga „4. Ribin jesenski pokal 2025.“ u Ljubljani, dodajući nove medalje u svoju kolekciju.

Najuspješniji pojedinci bili su:
• Noa Kuman, koji je osvojio zlato na 200 metara leptir u kategoriji A;
• Toni Mršić i Filip Zupan, koji su se okitili srebrom u disciplinama 200 metara leptir (kat. C) i 800
metara slobodno (kat. B);
• Lucija Klasić i Rita Herceg, srebro su osvojile u disciplinama 200 metara leptir i 200 metara
prsno (kat. A).

Brončane medalje osvojili su:
• Mia Šarić – 50 metara leđno (kat. B)
• Andrija Radas – 200 metara leptir (kat. B)
• Filip Župan – 100 metara slobodno (kat. B)
• Aria Bončić – 100 metara slobodno (kat. D)
• Ivano Kuman – 200 metara prsno (kat. A)

Još jednom, plivači PK Zadar pokazali su iznimnu predanost i kvalitetan rad, potvrdivši
kontinuitet uspješnih nastupa u međunarodnoj konkurenciji. Klub čestita svim natjecateljima na
odličnim rezultatima i veseli se daljnjim uspjesima u nastavku zimske natjecateljske sezone.

Plivači PK Zadar tako su nastavili nizati medalje i uspjehe, potvrđujući kvalitetu priprema i timski
rad. S nestrpljenjem se očekuje treći dio natjecanja, koji će se održati sutra, a u kojem se
zadarski plivači nadaju novim odličjima i zapaženim nastupima u završnici ovog međunarodnog
natjecanja.

U trećem i završnom dijelu međunarodnog plivačkog mitinga „4. Ribin jesenski
pokal 2025.“, održanom u Ljubljani, plivači Plivačkog kluba Zadar još su jednom
pokazali izvrsnu formu i osvojili niz novih medalja, čime su uspješno zaključili
svoje trodnevno natjecanje.
Najsjajnije odličje osvojila je Aria Bončić, koja je slavila zlatom u disciplini 200
metara slobodno (kategorija D), dok je Zrna Šijaković također zasjala zlatnom
medaljom na 100 metara leptir (kategorija B). Treće zlato za PK Zadar donio je
Tin Mršić u disciplini 50 metara prsno (kategorija C), a Rita Herceg upotpunila je
zlatni niz pobjedom u disciplini 200 metara mješovito (kategorija A).
Srebrne medalje osvojile su: Lucija Klasić u disciplinama 100 metara leptir i 200
metara mješovito (kategorija A), Aria Bončić na 100 metara leđno (kategorija D) te
Mia Šarić na 100 metara leđno (kategorija B).
Brončana odličja pripala su: Riti Herceg u disciplini 50 metara prsno, Noi Kumanu
na 200 metara mješovito, te Andriji Kačaniću koji je osvojio broncu na 200 metara
slobodno – svi u kategoriji A.
Odlične rezultate ostvarile su i zadarske štafete – obje su se okitile srebrnim
medaljama. U disciplini 4x50 metara slobodno, štafeta u sastavu Ana Knežević,
Aria Bončić, Lucija Ukalović i Laura Župan osvojila je srebro u kategoriji C+D,
dok je štafeta Zrna Šijaković, Andrea Uhoda, Mareta Mikulić i Danica Sorić
osvojila srebro u kategoriji A+B.
Ukupnim zbrojem rezultata kroz sva tri natjecateljska dijela, plivači Plivačkog
kluba Zadar ostvarili su izniman uspjeh osvojivši ukupno 27 medalja – od čega 6
zlatnih, 12 srebrnih (9 pojedinačnih + 3 štafetne) i 9 brončanih medalja (8
pojedinačnih + 1 štafetna).
Impresivni rezultati potvrđuju izvrsnu formu zadarskih plivača na početku zimske
sezone te uspješan rad trenerskog tima koji čine Dinko Jukić, Željko Olujić i
Danijela Kurtin.

Ovim nastupom plivači PK Zadar uspješno su zaključili međunarodni miting u
Ljubljani, potvrdivši kontinuitet odličnih plasmana i izvrsnu pripremljenost na
početku zimske sezone.
Čestitke svim natjecateljima Plivačkog kluba Zadar na osvojenim medaljama,
postignutim rezultatima i sjajnom predstavljanju kluba i grada na međunarodnoj
sceni!
S ovakvim nastupima, PK Zadar s ponosom najavljuje nastavak sezone i nova
natjecanja koja slijede već u nadolazećim tjednima.