Plivači Pk Zadar zaključili miting u Ljubljani s novim medaljama i uspješnim nastupima štafeta – ukupno osvojeno čak 27 medalja na „4. Ribinom jesenskom pokalu 2025.“
U trećem i završnom dijelu međunarodnog plivačkog mitinga „4. Ribin jesenski
pokal 2025.“, održanom u Ljubljani, plivači Plivačkog kluba Zadar još su jednom
pokazali izvrsnu formu i osvojili niz novih medalja, čime su uspješno zaključili
svoje trodnevno natjecanje.
Najsjajnije odličje osvojila je Aria Bončić, koja je slavila zlatom u disciplini 200
metara slobodno (kategorija D), dok je Zrna Šijaković također zasjala zlatnom
medaljom na 100 metara leptir (kategorija B). Treće zlato za PK Zadar donio je
Tin Mršić u disciplini 50 metara prsno (kategorija C), a Rita Herceg upotpunila je
zlatni niz pobjedom u disciplini 200 metara mješovito (kategorija A).
Srebrne medalje osvojile su: Lucija Klasić u disciplinama 100 metara leptir i 200
metara mješovito (kategorija A), Aria Bončić na 100 metara leđno (kategorija D) te
Mia Šarić na 100 metara leđno (kategorija B).
Brončana odličja pripala su: Riti Herceg u disciplini 50 metara prsno, Noi Kumanu
na 200 metara mješovito, te Andriji Kačaniću koji je osvojio broncu na 200 metara
slobodno – svi u kategoriji A.
Odlične rezultate ostvarile su i zadarske štafete – obje su se okitile srebrnim
medaljama. U disciplini 4x50 metara slobodno, štafeta u sastavu Ana Knežević,
Aria Bončić, Lucija Ukalović i Laura Župan osvojila je srebro u kategoriji C+D,
dok je štafeta Zrna Šijaković, Andrea Uhoda, Mareta Mikulić i Danica Sorić
osvojila srebro u kategoriji A+B.
Ukupnim zbrojem rezultata kroz sva tri natjecateljska dijela, plivači Plivačkog
kluba Zadar ostvarili su izniman uspjeh osvojivši ukupno 27 medalja – od čega 6
zlatnih, 12 srebrnih (9 pojedinačnih + 3 štafetne) i 9 brončanih medalja (8
pojedinačnih + 1 štafetna).
Impresivni rezultati potvrđuju izvrsnu formu zadarskih plivača na početku zimske
sezone te uspješan rad trenerskog tima koji čine Dinko Jukić, Željko Olujić i
Danijela Kurtin.
Ovim nastupom plivači PK Zadar uspješno su zaključili međunarodni miting u
Ljubljani, potvrdivši kontinuitet odličnih plasmana i izvrsnu pripremljenost na
početku zimske sezone.
Čestitke svim natjecateljima Plivačkog kluba Zadar na osvojenim medaljama,
postignutim rezultatima i sjajnom predstavljanju kluba i grada na međunarodnoj
sceni!
S ovakvim nastupima, PK Zadar s ponosom najavljuje nastavak sezone i nova
natjecanja koja slijede već u nadolazećim tjednima.