Natjecanja

20.ožujak.2019.
Ekipno PH, Rijeka, 16. i 17.03.2019.

PK ZadarPlivačice i plivači „Zadra“ nastupili na A i B ekipnom prvenstvu Hrvatske u plivanju; smjena generacija

Plivačice 8. u A rangu, iduće godine nastup u B kategoriji
Plivači 7., zadržali svoju poziciju među 16 najboljih klubova u Hrvatskoj

Priređivači ovogodišnjeg A i B ekipnog prvenstva u plivanju bili su Riječki klubovi; 16. i 17.03. 2019. najboljih 16 klubova iz Hrvatske plivali su na bazenima Kantrida . Natjecanje se odvijalo na 50 m bazenu, u 3 dijela, na kojem se pliva cjelokupni olimpijski program (14 individualnih disciplina) te 3 štafetne discipline.

Na ekipnom PH svi klubovi se sa svojim najjačim postavama bore za što veći zbroj bodova; u grupi A borilo se za plasman od 1. do 8.mjesta, u grupi B za plasman od 9. do 16. mjesta a u oba natjecanja zadnji klub otpada u slabiji rang tj. prvoplasirani klub iz B prvenstva osvaja nastup u A finalu na idućem ekipnom PH. Na ovom natjecanju rezultati svakog plivača se boduju prema LEN tablicama za vrednovanje rezultata te se zbrajaju za ukupni poredak kluba, a plivači nastupaju u apsolutnom poretku.
Ekipa plivačica koja od 2016. godine brani svoju poziciju u osam najboljih klubova ove je godine 8.mjestom (13544) i razlikom od 31 bod izgubila od plivačica PK Osijek Žita što znači da od iduće godine plivaju u B rangu.
Muški dio ekipe s ukupno 13831 bod zauzeli su 7. mjesto u B rangu ekipnog prvenstva, pad sa lanjske pozicije (2.mjesto) je nedvojben zbog puno mlađeg sastava ekipe.
Pod vodstvom trenera Josipe Nekić, prof. i Željka Olujića, bacc.cin. obje ekipe ostvarile su očekivane rezultate, obzirom na puno mlađi sastav ekipe koja je plivala EPH.
Zadru je najviše bodova donijela mlađa juniorka Mia Klasić (3056 bodova sa nastupom u 6 disciplina). Najveći broj bodova (539) ostvarila je u disciplini 800m slobodno (9:58.74). Ml.juniorka Anja Vulin plivala je 2587 bodova u 6 nastupa; najbolja kadetkinja kluba Lucija Klasić plivala je 2179 bodova, nastupom u 5 disciplina. Ml.juniorka Dina Tot plivala je 1835 bodova u 4 discipline, ml.seniorka Barbara Ćustić 1408 bodova u 3 discipline i kadetkinja Dina Volarević 972 boda u 2 discipline.
Kod plivača najviše bodova isplivao je ml.senior Bruno Šarić (2965) nastupom u 6 individualnih utrki, junior Božo Puhalović je u 5 individualnih utrka donio 2814 bodova, plivao je najveći broj bodova za PK Zadar u utrci 1500m slobodno (595) te zauzeo dva 5.mjesta. Ml. juniori Toni Perović i Roko Šango plivali su za ekipu 2472 boda, Roko 2091 bodova nastupom u 5 utrki, ml.junior Ivan Klanac donio je 1163 bodova sa 3 discipline a kadet Mihovil Kozulić 752 boda u 2 discipline.
U poretku najboljih klubova Hrvatske nalaze se HAPK Mladost, PK Dubrava i ZPK (plivači) te HAPK Mladost, PK Dubrava, PK Primorje (plivačice). Najsjajniji trenutak natjecanja bila je utrka mladog Jadranaša (Split) Franka Grgića (16g) koji je izvanrednom utrkom na 1500 slobodno (14:56) izborio A normu za nastup na Olimpijskim igrama u Tokyu.
Nakon ekipnog PH uslijedio je i poziv reprezentacije, ovaj put samo za trenere Zadra, Josipu Nekić, prof. i Željka Olujića, bacc.cin. Na susret reprezentacija Cro-Slo-Srb-BiH koji se odvija 23. i 24.03. u Zagrebu prvi put je pozvan i vrhovni sudac PK Zadar, Filip Erceg, koji je odabran u uski krug sudačkog zbora HPSa koji će suditi na četveroboju reprezentacija.

11.ožujak.2019.
Mini GP Žabac, Zagreb,09. i 10.03.2019.

PK ZadarKadeti i mlađi kadeti odradili prvo natjecanje u 50m bazenu

9. i 10. ožujka 2019. godine na 50 m bazenu u organizaciji plivačkog kluba Mladost plivalo se mini GP natjecanje „Žabac“. Na prvom natjecanju u 50m bazenu nastupilo je preko 400 plivača iz Hrvatske, i 11 plivača „Zadra“: Mihovil Kozulić, Niko Škarpona, Lovre Babić, David Radeka, Adrian Šaponja, Rafael Utković, Erik Perović, Leon Patrk, Petar Jukić, Lovre Dellavia i Lucija Klasić. Ekipa je plivala u pratnji trenera Ivana Karavide, prof. i Željka Olujića, bacc.cin.

Svi članovi ekipe su isplivali odlične rezultate, naročito obzirom da je ovo bilo prvo plivanje u 50m bazenu.
Najbolje rangirana plivačica bila je Lucija Klasić, 4. na 200m delfin (2:54.26), 7. na 100m slobodno (1:05.19), Lucija je ulazila u najboljih 10 u državi i u ostale 3 discipline u kojima je nastupila (400m slobodno, 200m leđno i 200m mješovito). U muškoj konkurenciji u najboljih 10 ulazili su Mihovil Kozulić, 9.na 200m leđno (2.31.20), Erik Perović 9. na 100m delfin (1:09.85) i Leon Patrk 10. na 100m leđno (1:13.46). Leon je ovim rezultatom isplivao svoju prvi kvalifikacijsku normu za odlazak na ljetno kadetsko PH.

Svi članovi ekipe pokazali su dobru spremu za predstojeća natjecanja a naročito za državno prvenstvo kadeta u srpnju ove godine.
Iduće natjecanje koje očekuje PK Zadar je Ekipno PH koje se odvija u Rijeci 16. i 17.03.2019.; PK Zadar sa curama nastupa u A a sa dečkima u B programu.

03.ožujak.2019.
Plivaton, Zadar, 02.03.2019.

PK ZadarOdlično Regionalno prvenstvo Hrvatske za početnike, bronca za PK Zadar

PK Zadar je 02.03.2019. bio domaćin prvenstva Hrvatske za početnike regije 1. Nastupilo je 267 plivača iz 12 klubova Dalmacije, djevojčice rođene 2010.g i mlađe i dječaci rođeni 2009.g. i mlađi. Za uspješni nastup pobrinulo se 267najmlađih plivača koji su na bazenu Višnjik plivali u disciplinama: 100 m mješovito, 50 m slobodno, 50 m prsno, 50 m leptir, 50 m leđno, 100m slobodno i u štafeti 4x50m slobodno.

Pod vodstvom trenera Ivana Karavide, prof. ekipa Zadra: Luka Čikarela, Vito Čupić, Frane Kalajžić, Petar Matak, Roko Mazić, Filip Župan, Zrna Šijaković, Lori Sutlović, Mia Zekanović i Petra Tadić plivala je puno osobnih rezultata.
Najbolji plasman isplivala je Zrna Šijaković koja je u disciplini 50m leđno (47:32) osvojila brončanu medalju! Zrna je bila i 5. na 100m mješovito (1:40.50) i 7. na 50m slobodno (43.97). Iako nisu došle do medalje, istakle su se i ostale plivačice Zadra: Mia Zekanović 5. na 50m slobodno (42.20), 6. na 50m prsno (54.42) i 8. na 100m mješovito (1:44.75); Lori Sutlović 5.na 50m leđno (50.50) i 8.na 50m slobodno (44.28); Petra Tadić bila je 10. na 50m prsno (1:02.57) a cure su u štafeti 4x50m slobodno (3:03.38) u konkurenciji 13 štafeti zauzele 4.mjesto!
U muškoj konkurenciji najbolje nastupe za PK Zadar imao je Filip Župan, 7. na 100m slobodno (1:32.95), 10.i na 50m leđno (47,47) i 15. na 100m mješovito. Luka Čikarela bio je 12. na 100m slobodno (1:45.3), 15.na 50m leđno; Vito Čupić i Frane Kalajžić bili su 16. (Vito na 100m mješovito, Frane na 50m leđno), Petar MAtak 17.na 50m prsno. Muška štafeta 4x50m slobodno (2;51,2) u sastavu Luka Čikarela, Frane Kalajžić, Filip Župan i Vito Čupić zauzela je 7.mjesto u konkurenciji 26 postava.

Mali natjecatelji nastavljaju sa radom i pripremama za natjecanja u 50 metarskom bazenu a već idući vikend, 09. i 10.03. PK Zadar putuje sa kadetima i ml.kadetima na mini GP Žabac u Zagreb.

27.veljača.2019.
Otvoreno plivačko prvenstvo Hrvatske za osobe s invaliditetom, Split, 23. i 24.02.2019.

PK ZadarOdličan nastup na PH za Luciju, Maria i Joška!
Lucija Mijolović i Mario Mrčela–prvaci Hrvatske
7 finalnih nastupa za Luciju i Maria

23. i 24. 02. na splitskom Poljudu održalo se Otvoreno plivačko prvenstvo Hrvatske za osobe s invaliditetom gdje su na svom glavnom natjecanju ove godine, između 103 plivača iz Austrije, BiH, Slovenije, Crne Gore i 14 hrvatskih klubova nastupili članovi „Zadra“ Lucija Mijolović, Joško Klarin i Mario Mrčela. Po prvi puta se plivalo u 4 dijela, kroz jutarnje kvalifikacije i popodnevna finala.
U jutarnjim kvalifikacijama nastupili su 13 puta, a u popodnevnim finalima, gdje je ulazilo 8 najboljih rezultata nastupili su Lucija (5 finala) i Mario (2 finala).
Osvojili su ukupno 7 odličja od čega 4 zlata i 3 srebra kao i velik broj osobnih rezultata a težini natjecanja doprinosi plivanje u 50m bazenu na što plivači nisu nimalo naviknuti.
Lucija Mijolović bila je najuspješnija plivačica „Zadra“, osvojivši 3 naslova prvakinje Hrvatske i nastupivši u finalnim utrkama svake discipline u kojoj je plivala kvalifikacije. Prvo mjesto u svojoj kategoriji, C21, osvojila je na 50m prsno (54.86), 50m slobodno (44.50) i 100m slobodno (1:43.38) gdje se plasirala u finala sa najvećim brojem bodova. U popodnevnim finalima zauzela je 2.mjesto na 200m slobodno (3.58.78), te 7.mjesta apsolutno na 50m slobodno (43.71) i 50m prsno (54.54). Najveći finalni uspjeh je 5.mjesto u apsolutnoj konkurenciji na 100m slobodno sa 1:44.34. Na 100m prsno Lucija je bila 2. sa 2:06.37 te 7. u aposlutnom poretku.
Mario Mrčela prvak je Hrvatske u disciplini 50m prsno (47.28); u istoj disciplini u popodnevnim finalima osvojio je 6.mjesto sa 46.12. Na 50m slobodno (37.03) zauzeo je 4.mjesto. Na 100m prsno bio je srebreni (1:49.39) a u popodnevnim finalima plivao je 6.mjesto (1:54.01). Na 100m slobodno (1:28.76) bio je 5. Posebno su pohvalni njegovi osobni rekordi!
Joško Klarin zauzeo je 4.mjesto na 100m leđno (2:05.92) i 9.mjesto na 50m slobodno (46.22). Joško je bio 7.na 50m leđno (1:03.05) i 10. na 100m slobodno (1:56.07). Dodatni napor plivačima „Zadra“ predstavlja nastup u 50m bazenu; osim što imaju mali broj natjecanja u godini, najjači plivači s invaliditetom u Zadru priliku plivanja u velikom bazenu imaju samo na državnom prvenstvu. Zato su u PK Zadar ponosni na nastupe i rezultate Joška, Maria i Lucije.
Iduće natjecanje koje s nestrpljenjem očekuje cijela postava PK Zadar je Otvoreno regionalno prvenstvo Hrvatske za osobe s invaliditetom koje će se odvijati na bazenu Višnjik 30.03.2019.g. Plivači su u Splitu nastupili u pratnji trenerice Josipe Nekić. Treninzi se nastavljaju a PK Zadar na bazenu Višnjik 30.03. očekuje što bolji odaziv i gostiju i publike.